הדברת עש המזון

הדברת עש המזוןהדברת עש המזון – כדי שתוכלו לישון בשקט

 הדברת עש המזון היא אחד התחומים הקטנים שבהם עוסק מדביר במהלך עבודתו המקצועית. רוב הבתים מעוניינים בהדברה של תיקנים או נמלים, והמודעות לקיומה של הדברת עש המזון היא אפסית. הבעיה מתחילה אם במקרה קונים אריזות מזון, בעיקר קטניות, נגועות בעש או בביצים. לעיתים קרובות לא ניתן לזהות על האריזות כי ישנה התפתחות יוצאת דופן בתוכם, אך את התוצאות כבר ניתן לראות היטב בארונות המטבח שלכם. את הנעשה כבר אין להשיב, והבית שלכם זקוק בדחיפות להזמנה של הדברת עש המזון. אבל מה עושים כדי למנוע את הפעם הבאה?

הדברת עש המזון – דרכי מניעה

 שלב ראשון – בדיקה בחנות

 כדי למנוע את הצורך להזמין הדברת עש המזון כדאי מאוד לשים לב מה מכניסים לעגלת הקניות. עש המזון אוהב קמח, קטניות ומנסה להגיע אליו בכל דרך שיש באמצעותו. הוא מחורר את שקיו המוצרים כבר במפעל ומחדיר אליהם ביצים לרוב. נסו לנער את האריזה כבר בחנות ולוודא האם יש חורים או ביצים קטנטנות המתגלגלות בין גרגרי המוצר. אם אתם רואים משהו חשוד, קחו מוצר אחר מהמדף ותגנו על ביתכם ומזונכם.

 שלב שני – אחסון מזון

 ברוב הבתים פותחים חבילת גרגרי חומוס או כל סוג קטניות אחר ומשתמשים רק בחלקה. את הסגירה עושים בכל בית בצורה יצירתי יותר. אחד סוגר עם אטבי פלסטיק, השני מסובב את השקית עד שהיא כמעט מתפוצצת והשלישי פשוט מגלגל את האזור הפתוח כל אותן סגירות יכולות להיות טובות לבתים נקיים מנגיעות של עש, אך בתים שחוו בעבר התקפה של עש המזון לא יחזרו על אותה טעות פעמיים. הדברת עש המזון לא תהיה נחוצה במקרה והמזון אטום בצורה מיטבית. מסיבה זו, כדאי לקנות כלי זכוכית או פלסטיק אטומים לגמרי, בהם ניתן יהיה לאחסן את שאריות השקית ללא חשש.

 שלב אחרון – ניקוי ארונות

הדברת עש המזון נעשית בכל סוגי הבתים, אך בתים בהם הארונות סגורים רוב הזמן מועדים לפורענות יותר מהאחרים. מסיבה זו כדאי לנקות באופן תמידי את הארונות, ולא פעם או פעמיים בשנה. חשוב לאוורר את הארונות ולוודא כי אין חרקים גם בחלקים האפלים והאחוריים שאינם בשימוש בחיי היום יום.


מידע נוסף שיכול לעניין אותך

Call Now Button