הרחקת יונים

הרחקת יוניםהרחקת יונים – הדבר האמיתי

הרחקת יונים היא סופו של תהליך ארוך ממנו כדאי לצאת כבר בהתחלה. יונים רבות מתעופפות עם תחילת עונת הקינון ובוחרות להן את הבית המתאים ביותר. לאחר תקופה ארוכה של איסוף זרדים, הבאת חוטי ברזל וחתיכות קש, הן בונות את קנן לתפארת. כבר בשלב הזה כדאי להזמין הרחקת יונים ולהבהיר להן שהמצב לא מקובל עליכם. רוב האנשים מעדיפים לטמון את הראש בחול ולהתעלם מהבעיה. היונים עצמן אינן שמות לב לחוסר האירוח שמפגינים בעלי הבית וגורמות לעצמן להרגיש יותר ויותר בבית. אם החלטתם לדחות את הרחקת היונים למוצא אחרון כדאי שתדעו למה להתכונן בדרך.

הרחקת יונים – שלב אחרי שלב

שלב ראשון – איתור הבית

יונים רבות מתעופפות ברחבי העיר ומחפשות את קן האהבה המושלם בשבילן. הן מסתפקות במועט, לא צריכות איזו דירת פאר או בריכה פרטית. בסך הכול מרזב ריק ואולי איזו שלולית לטבול בה את המקור. אם נדמה לכם שזוג יונים שם עין על הגג כדאי לבצע הרחקת יונים כבר בשלב הראשון, לפני שהכול הופך למסובך יותר.

שלב שני – בניית הקן

היונים בונות את הקן מכל דבר שנקרה בדרכן. הן מתחילות בזרדים, ממשיכות בקש יבש ומסיימות בחוטי ברזל חלודים אותם הם מגרדות ממקומות מפוקפקים. כבר כשאתם רואים את הערימה מצטברת תזמינו הרחקת יונים אחרת הן יסיקו שאתם מחבבים אותן ויחליטו לחזור שנה אחר שנה.

שלב שלישי – ההטלה

לאחר ההכנות הארוכות הגיעה זמן ההטלה. יונה ממוצעת מטילה לאורך חייה עשר ביצים, כאשר רק חמש מהן שורדות את תהליך הגידול והופכות להיות בוגרות בעצמן. ביצוע הרחקת יונים בתהליך גידול הגוזלים עלול להיות מעט מסובך כי היונים הופכות להיות מגוננות ומשתדלות לתקוף כל מי שמתקרב אליהן.

שלב רביעי – התוצאות

אם הגעתם לשלב הזה, נמנעתם מהזמנת הרחקת יונים בכל תמרור שהיה לכם לאורך הדרך. בשלב התוצאות אתם תגלו שלשלשת נמצאת בכל מקום אליו אתם מסתכלים. מלבד הלכלוך אתם עלולים לגלות בדרך הקשה שיונים מעבירות מחלות גם לבני אדם, כשהגרועה שבהן היא קדחת הנילוס שעלולה להיות קטלנית.


מידע נוסף שיכול לעניין אותך

Call Now Button