חרקי מזון

חרקי מזון הרוויחו את שמם ביושר. קבוצה של חרקים מכונים בשמם עקב חיבתם המוגזמת למוצרי מזון של האדם. חלק מהחרקים קיבלו שמות מיוחדים על שם המאכל האהוב עליהם, כגון חיפושית הקמח. חרקי מזון ניתן למצוא בכל בית שבו יש מזון, משמע בכל בית שבו חיים בני אדם. רוב האנשים מעוניינים להדביר ולהתמודד עם , חרקי מזון אך מגלים פעם אחרי פעם כי החרקים מנצחים אותם ומצליחים לחדור אל מזונם. כמו פסוקאים

חיפושית הקמחחרקי מזון – היכרות מוקדמת עם הנפשות הפועלות

 חיפושית הקמח

החיפושית ניזונה מקמח ומחפשת דרכים לחדור ולהסתנן אליו. לאחר שהחיפושית מצליחה להגיע אל הקמח הנכסף היא מטילה עד ארבע מאות וחמישים ביצים בפעם אחת על הקמח עצמו ומזהמת אותו. הביצים הללו בוקעות לזחלים מתנועעים ועצמאיים שמתחילים מחדש את השרשרת עד הפיכתם לחיפושיות קמח עצמאיות ורבות.

 

חדקונית האורזחדקונית האורז

חרקי מזון קשים במיוחד לאיתור בקרב הדגנים והגרגרים. החדקונית משתמשת בחדק שעל שמו היא קרויה כדי לעשות חור בגרגר שבו היא מעוניינת להטיל את ביציה. לאחר ההטלה סותמת נקבת החדקונית את החור בעזרת הפרשות שקופות, מה שמקשה על איתור הביצים וחדירת החרק למזון. החדקונית מעדיפה להתרבות במקומות חשוכים יותר ובשכבות התחתונות של המזון המאוחסן. כאשר מדובר על מזון יבש לרוב לא תצליח החדקונית להתרבות, אלא אם כן המזון מאוחסן ליד מים ונרטב מהם בשוגג.

 

עש הקמח

חרקי מזון כגון עש הקמח נחשבים לזן מוזר של חרקים. מצד אחד נחשבים חרקי העש למזיקים ביותר ואוכלים כל חלקה טובה של דגנים וגרגרים. מהצד השני, לאחר שהזחלים מתגלמים והופכים לעש בוגר הם אינם ניזונים עוד כלל, מה שגורם לאורך חייהם להיות שבוע או פחות. סימן היכר מרכזי לקיומו של עש הקמח הוא קורים קטנים על המזון, כאשר הזחלים טווים אותם לאורך שלבי האכילה שלהם.

 

 

 

 

ליקטוסליקטוס

 מלבד חרקי מזון המתמקדים בעיקר במזון, ישנם חרקים המזיקים גם לרהיטים. ליקטוס היא מזיק הניזון מעמילן המצוי בתוך העצים. הליקטוס חודרות לתוך הרהיטים ואוכלות אותם מבפנים על ידי כרסום איטי ויעיל

 

 

 

 

 

 

יקרונית הרהיטיםיקרונית הרהיטים

חרק זה קטן בגודלו, עד שני מילימטרים, אך יכולה לגרום לנזק משמעותי לרהיטי עץ. במקרים קיצוניים בהם בעיית היקרונית אינה מטופלת בזמן המתאים הרהיטים עלולים להגיע עד כדי התפוררות.

 

 

 

 

 

 

צריכים הדברת חרקי מזון?  התקשרו אל אבי המדביר: 054-4386025


מידע נוסף שיכול לעניין אותך

 

Call Now Button