תהלוכן האורן

תהלוכן האורןתהלוכן האורן הוא סוג של זחל העוזב את מקום הולדתו בשיירה ומכאן קבל את שמו. ניתן לעיתים לראות תהלוכה של שבעה זחלים ההולכים זה אחר זה, צמודים אחד לאחורי השני. תהלוכן האורן מכוסה כולו שערות, לכל אורך גופו, אשר כל מגע עימן גורם לתחושת אי נוחות, צריבה ונפיחות אצל בני האדם. תהלוכן האורן אינו נחשב רעיל וקטלני, אך מפגש איתו בהחלט יכול להסתיים בצורה לא נעימה ולהשאיר זיכרון צורב. תהלוכן האורן מטיל את ביציו בעיקר בחודשי הקיץ החמים ובקיעת הביצים מתרחשת לאחר ששה שבועות. לקראת שלבי ההתגלמות של תהלוכן האורן הוא עוזב בשיירה את העץ שעליו הוא חי ועובר לחיות ולהתפתח על האדמה. לאחר ההתגלמות על הקרקע בוקע מהגולם עש אשר מתחיל את הגלגול מהתחלה.כמו חרקי מזון

תהלוכן האורן – שלבי ההדברה של הזחל

שלבים ראשונים של הזחל

בשלבי חייו הראשונים של תהלוכן האורן הזחל עדיין לא מגדל את שערותיו הרעילות. שלב זה קריטי להדברה ורצוי מאוד לבצע אותה בשלב הזה. הדברה המבוצעת בשלבים הראשונים לא תסב נזק סביבתי ותהיה יעילה בצורה מקסימאלית. על ידי מדביר מקצועי ניתן להרוג את הזחלים הצעירים, ומאחר ואין להם פלומה רעילה הם לא יוכלו להפיץ שערות רעילות באוויר ובסביבה.

שלבים שניוניים של הזחל

בשלבים לאחר גידול הפלומה של תהלוכן האורן מסובך יותר לבצע בו הדברה. ההדברה גורמת לו לפזר את שערותיו הרעילות לרוח, מה שעלול לגרום לבעיות נשימה ואלרגיות בקרב בני אדם החיים בסביבה. כדאי להימנע מביצוע הדברה בשלב זה כדי לא להזיק לבנ האדם ולייעל את ההדברה עצמה.

ההתגלמות

תהלוכן האורן מתגלם על פני האדמה ולשם כך עוזב את העץ בשיירות ארוכות של מאות זחלים. אסור להתקרב לשיירות הללו מאחר והזחלים עלולים להפיץ את רעילותם באזור. לאחר עזיבת הזחלים את הקן שעל העץ חובה להוריד את הקן על ידי מדביר מוסמך. לאחר הורדת הקן יש לבצע הדברה על פני האדמה עצמה, בתקווה שהזחלים לא הספיקו לאטום את עצמם ולהתגלם וכך יושפעו מחומרי ההדברה.

מעוניינים להדביר את תהלוכן האורן?  צלצלו אל אבי המדביר: 054-4386025


מידע נוסף שיכול לעניין אותך


Call Now Button