טרמיטים

הדברת טרמיטיםטרמיטים – הנזקים שלא תרצו להכיר

 טרמיטים נחשבים לחרקים אנונימיים יחסית במדינתנו. כולנו מכירים את התיקנים, את הזבובים, את היתושים ואפילו הנדלים נחשבים יחסית מוכרים באזורים שונים, אך טרמיטים? מה אלה בכלל? אז מסתבר שלאנשים רבים החרקים הקטנים הללו נחשבים להורסי ימים ולילות ויש הקוראים להם אפילו מחריבי בתים. השם כמובן לא מגיע עקב החרבת נישואים, אלא החרבת הבית פשוטו כמשמעו. טרמיטים אוכלים כל דבר העשוי מעץ כך שדלתות ומשקופים עלולים לפול על ראשיכם ללא סיבה הנראית לעין. הסיבה היא לא בנייה לא נכונה, אלא טרמיטים קטנים שנכנסים לעובי הקורה ואוכלים את העץ מבפנים. אז מה בעצם עושים טרמיטים בתוך הבית?

 טרמיטים – מילון הנזקים השלם

 רהיטי עץ

 שידות וארונות העשויים מעץ נתונים בסכנה מיידית כאשר הם נתקלים בחרקים הקטנים. מזונם של טרמיטים מבוסס על עץ מכל סוג שהוא. החל בנסורת וכלה בעץ מלא, טרמיטים אוהבים לאכול את מוצרי העץ, ואצלכם בבית העץ מתבטא ברהיטים. אם יש לכם דלתות מעץ, שידות מיוחדות או משקופים מעוצבים, כדאי לשים לב לרשרושים מוזרים שעולים מתוך הרהיט. אם שומעים קולות קטנים של ניסור לא מומלץ לפטור אותם בהינף יד. הזמינו מדביר מקצועי שיבחן את המצב ויסביר לכם מהי הבעיה מולה אתם ניצבים.

 סימני בוץ

 טרמיטים הנמצאים ברחבי הבית בחופשיות יכולים לעיתים להתחיל לבנות לעצמם מחילות. המחילות הללו ייראו לכם כסימני בוץ המרוחים על הקירות ומלכלכים את הבית. הסימנים הללו יכולים להיראות כמריחות מסודרות של ילד קטן על הקיר או ציפור שנכנסה בטעות, ולכן כדאי לבחון אותן בחשדנות. חשוב לפתוח את אחד מסימני הבוץ הללו ולראות אם אתם רואים בתוכם טרמיטים. אם יש שם את החרקים הקטנים, חובה להזמין מדביר מקצועי במהירות האפשרית.

 מפגע אסתטי

 אמנם לא מדובר במפגע תברואתי, אך מבחינה אסתטית טרמיטים שמסתובבים חופשי ברחבי הבית הם לא מחזה מלבב. הטרמיטים נראים כנמלים קטנות, אך הם חיוורים יותר וחסרי עיניים וכנפיים. יכול להיות שברגע הראשון תתלבטו באיזה חרק מדובר, אך תנסו להיזכר במה שקראתם פה ותזמינו מיד הדברה מקצועית לפתרון הבעיה.


מידע נוסף שיכול לעניין אותך

Call Now Button