יתושים

יתושיםהם אחת המכות הקשות של הקיץ. כל אדם רוצה להגיע הביתה, לעשות מקלחת זריזה ולזחול למיטה הנעימה כדי להוריד את עולו של היום שעבר עליו. העיניים נעצמות לאיטן, השינה מתחילה לחטוף את הראש כשפתאום מתחיל איזה זמזום טורדני בחדר. מתוך התנמנמות מרימים את היד, מסלקים את המטרד וממשיכים לעבר השינה המתוקה. אך מה עושים במקרה ובו לא מדובר בזמזום אחד אלא בשניים? ומה עושים במקרה ומדובר על נחיל שלם של יתושים מזמזמים לך בחדר השינה וליד האוזניים?

יתושים – המדריך למטרד המזמזם

יתוש קולקס

יתושים מסוג קולקס ידועים גם כזן המצוי ביותר של יתושים החי בארץ. יתושים אלו חיים בכל אזור בו יש מים עומדים ותנאי מחיה המתאימים להם. היתושים פעילים בעיקר בלילה, כאשר במהלך היום הם מנסים לשהות במקומות קרירים או מוצלים. יתושים אלו מסוגלים להעביר את מחלת קדחת הנילוס על ידי עקיצות פשוטות.

יתוש הנמר האסיאתי

יתושים מסוג זה נחשבים לבעייתיים במיוחד בקרב אוכלוסיית היתושים. הייחודיות של סוג זה היא בשעות הפעילות. בניגוד לרוב היתושים הפעילים בשעות הלילה, יתושי נמר אסיאתי פעילים בשעות היום כולו ובעיקר בזמני הבוקר ואחר הצהריים. יתושים אלו מעבירים מחלות רבות כגון: קדחת הנילוס המערבי וקדחת דנגי. יכולת נוספת של יתוש הנמר האסיאתי היא היכולת להתפתח בכל שטח נתון המתאים לגידולו. היתושים צריכים רק מים עומדים וכבר הם מתחילים להתרבות, כך שניתן למצוא אותם בבריכות גדולות ואפילו בעציצים ביתיים.

יתוש העש

יתוש העש הוא הזן הקטן ביותר של יתושים החי בארץ. הגודל המקסימאלי של יתוש עש הוא3 מילימטרים. יתוש זה אינו מהווה סכנה מאחר ואינו עוקץ, אך הוא עלול להטריד בכמויות גדולות ובנחילים. מקומות הגידול של יתושי עש הם ליד מים עומדים או במקומות מלאי ריקבון, עובש וסרחון.

יתושי אנופלס

יתושים מסוג אנופלס נחשבו בעבר לזן המסוכן ביותר של יתושים. בתקופת קום המדינה מתו חלוצים רבים ממחלת המלריה שהועברה בידי יתושי אנופלס. בסוף שנות החמישים הוכרזה מדינת ישראל כמדינה שבה הוכחדה מחלת המלריה, בעקבות ייבוש הביצות והעלמת בתי הגידול של יתושי האנופלס.

זקוקים להדברת יתושים?צלצלו אל אבי המדביר: 054-4386025


מידע נוסף שיכול לעניין אותך

Call Now Button