דבורים וצרעות

דבורים וצרעותדבורים וצרעות הן חרקים קטנים מעופפים אשר עקיצתם עלולה להיות מסוכנת לבני האדם. יש הרבה אנשים שמפתחים אלרגיה מסוכנת לעקיצת הדבורים והצרעות ועל כן ברגע שרואים קן צרעות או כוורת דבורים באזור הבית חייבים במהירות האפשרית להזמין חברת הדברה. הדבורים והצרעות בונות את הקנים שלהם בדרך כלל בשטחים פתוחים אך לעיתים הן מתמקמות גם באזורי מגורים. הדבורים נמשכות למים ולכן ליד מקורות מים פתוחים או בריכות ניתן למצוא הרבה פעמים דבורים וצרעות מומלץ לעשות הדברת צרעות לפחות פעם בשנה.

דבורים וצרעות – יתרונות וחסרונות

הדבורים והצרעות יכולות להיות לעזר רב לבני האדם. הדבורים מייצרות לנו דבש בכוורות שלהם והצרעות הורגות הרבה סוגים של מזיקי גינה. כלומר, אם יודעים להתמודד עם הדבורים והצרעת כמו שצריך ולהימנע מעקיצתן, ניתן להפיק מהן המון רווח. דבורים וצרעות אינן יצורות כל כך שליליות רק צריך מאוד להיזהר מעקיצתן.

התגובה האלרגית הנפוצה לעקיצה של דבורים וצרעות היא התנפחות של המקום, אדמומיות רבה המפשטת בכל הגוף, חום, גירוד ולעיתים אף תופעת חנק. העקיצות של הדבורים והצרעות גבו כבר לא מעט קורבנות על כן חובה להיזהר מחרקים אלו.
חשוב לדעת שרק הנקבות של הדבורים ובצרעות יודעות לעקוץ, הזכרים לא. מי שבקיא בטבע ומכיר את עולם הדבורים מקרוב ידע בקלות להבחין בין זכר לנקבה וכך ידע האם הדבורה מסוכנת או לא.

דבורים וצרעות – שיטות הדברה

ישנם מספר שיטות הדברה על מנת למגר את תופעת הדבורים והצרעות. השיטה הנפוצה והמקובלת ביותר על חברות ההדברה כיום היא שיטת ההדברה הכימית. בתהליך ההדברה של הדבורים והצרעות צריך קודם כל למצוא את הכוורת, לאתר את המלכה, ורק לאחר חיסולה ניתן לחסל את הכוורת כולה.
שיטה נוספת מצויה היא שיטת האיבוק. מפזרים ביציאה מן הכוורת אבקה רעילה שהורגת את הדבורים ברגע שהם מעופפות באזור. כמו כן, יש המשתמשים גם בשיטת הפיתיונות המורעלים. בשיטה זו מחדירים מעט רעל לפיתיון אכיל כלשהו שהדבורים והצרעות אוהבות ונותנים להם להגיע לפיתיון בעצמן.
מחפשים מדביר מומחה בתחום של דבורים וצרעות שיוכל לעזור לכם להפטר מהתופעה אחת ולתמיד??

אנו ממליצים לפנות לאבי המדביר 054-4386025 במהירות האפשרית, נסו ולא תצטערו הדברת צרעות לפני הקיץ עושים רק אצל מומחי ההדברה.


מידע נוסף שיכול לעניין אותך

Call Now Button